HORYNIEC-ZDRÓJ SIĘ KŁANIA I ZAPRASZA

     Za kilkadziesiąt dni w dniach 6-10 kwietnia 2016 roku w Horyńcu-Zdroju odbędą się XXXIV Indywidualne Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Warcabach 100-polowych. Impreza ta to również początek obchodów 30-lecia miejscowego Ludowego Klubu Sportowego „UNIA”. Mistrzostwa i jubileusz to święto klubu, gminy, naszego regionu, to święto wszystkich warcabistów, tych miejscowych i tych, którzy przyjadą zdobywać medale z odległych zakątków kraju. Zostałem zobowiązany jako jeden ze współorganizatorów, wszystkich Was powitać w imieniu klubu, miejscowych władz, rodziców i mieszkańców gminy, powiatu i województwa. Te mistrzostwa muszą się udać. Pełnię w nich małą pomocną rolę ale wierzę, że zorganizowane zostaną wzorowo i w sportowej atmosferze. Prezes klubu Jurek Zaborniak postawił przed sobą i innymi takie zadania, po wykonaniu których, impreza ma prawo być wspaniałym widowiskiem i niezapomnianym spotkaniem najlepszych w kraju. Jest duże zaangażowanie nie tylko władz, mieszkańców ale szczególnie rodziców, którzy ochoczo oferują swoją pomoc.

            Oczekujemy więc na przyjazd medalistów mistrzostw Polski,   Europy i świata wraz z ich trenerami, działaczami, rodzicami. Miejscowe historyczne atrakcje, zabytki, piękne hotele czekają na Was. Będziemy dla Was bardzo gościnni, w każdym miejscu ale wybaczcie ale nie będzie gościnności na sali gry. Tam musi być sportowa i kulturalna walka. Niech będzie to nasze wspólne święto.

            Jan Artymowicz – prezes Podkarpackiego Okręgowego Związku Warcabowego

PS. Na pewno takie święto to koniec jakiegoś pewnego etapu i początek kolejnego. Niechaj więc ta hossa klubu trwa. Zarządowi klubu i zawodnikom w imieniu POZW życzę kolejnych wielkich sukcesów podczas najważniejszych imprez warcabowych. Droga ku temu niech będzie zwykłą i przyjemną wędrówką. Powodzenia!