Przygotowania do Mistrzostw

Mistrzostwa odbywające się w Horyńcu-Zdroju w tym roku będą obfitować w wiele atrakcji. Równocześnie swoje 30 urodziny świętuje horyniecki klub warcabowy LKS „UNIA”. Szczególną atrakcją w piątek o 14:45 na deptaku w centrum Horyńca-Zdroju będzie pokaz znanych na całym świecie motocykli firmy GAME OVER CYCLES.

Od wtorku trwały już intensywne przygotowania, mające na celu przygotować salę do gry, a także skoordynować całą imprezę.

organizacja

fot. Alicja Mróz

W środę 6 kwietnia wieczorem w pensjonacie Hetman odprawą kierowników ekip warcabowych zainicjowane zostały XXXIV Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Warcabach 100-Polowych. Ustalono ostateczny harmonogram rozgrywek, a także przedstawiono szczegóły akcji charytatywnej, gdzie podczas Mistrzostw będą zbierane pieniądze dla byłej warcabistki Martyny, która po ciężkiej chorobie potrzebuje kosztownej rehabilitacji. TUTAJ jej profil na facebooku.

odprawa

fot. Alicja Mróz

Oficjalne otwarcie Mistrzostw w czwartek 7 kwietnia o godzinie 14:45 w horynieckim GOKu, połączone z uroczystością obchodów 30 rocznicy istnienia klubu warcabowego LKS „UNIA” Horyniec-Zdrój. Swoją obecność zapowiedział wiceminister Sportu i Turystyki Jarosław Stawiarski, będzie też wicewojewoda Witold Lechowski oraz wicemarszałek Lucjan Kuźniar.

podkarpackie

fot. Alicja Mróz

Atrakcje towarzyszące mistrzostwom to różnego rodzaju inicjatywy, a wśród nich wystawa obrazująca historię klubu LKS „UNIA” w holu GOKu oraz powstanie kartki okolicznościowej, wydanej przez Pocztę Polską, specjalnie na rocznicę powstania klubu i Mistrzostwa w Horyńcu. Bardzo widowiskowym wydarzeniem będzie wystawa customowych motocykli znanej na całym świecie firmy GAME OVER CYCLES z Lisich Jam. Organizatorzy zapraszają na pokaz w piątek od godziny 14:45 na deptaku w centrum. To szczególna okazja dla wielbicieli motocykli i fotografów!

behemoth

behemoth.gameovercycles.pl

Najważniejsze będą oczywiście zmagania warcabistów, które odbywają się na hali sportowej przy Szkole Podstawowej. Rundy rozpoczynają się codziennie od 8:00 i będą trwać do 14:15. Po przerwie obiadowej kolejne rundy i będą trwać do wieczora.